Fyzioterapie

Ne každá bolest tě posouvá dál.

Pomáháme nadšeným sportovním hobíkům, profesionálním sportovcům i všem ostatním, abychom předcházeli bolestivým stavům pohybového aparátu, vzniku přetížení nebo poranění následkem sportovního výkonu nebo jednostranným zatěžováním.

V rámci rehabilitační péče se staráme o akutní bolestivé stavy, zlepšujeme hybnost poúrazových a pooperačních stavů s cílem návratu k původním pohybovým možnostem. Věnujeme se také léčbě chronických potíží pohybového aparátu např. v důsledku vadného držení těla, funkčního plochonoží nebo jednostranné pracovní zátěže.

V rámci prevence řešíme techniku a správné provedení pohybových vzorů, které využijete při silovém tréninku v posilovně, cvičení jógy, pilates nebo na skupinových HIIT lekcích. Rozbor, korekce, provedení a doporučení jednotlivých cviků je vždy v souvislosti s vaším bolestivým stavem nebo úrazem. Cílem je preventivní péče o pohybový aparát, aby se předcházelo vzniku chronické bolesti a vzniku degenerativních změn.

Náš tým tvoří zkušení fyzioterapeuti se znalostí vývojové kineziologie a dalších rehabilitačních postupů, které jsou aplikovány vždy na míru. Vzhledem k tomu, že všichni naši fyzioterapeuti jsou zároveň i nadšení sportovci, máme tak pochopení pro silový trénink jako základ sportovní přípravy nebo skvělý koníček.

Naše služby

Vstupní diagnostika

Každý nově příchozí klient absolvuje při první návštěvě vstupní vyšetření. Pracujeme komplexně s celým pohybovým aparátem, prostředím, ve kterém se pohybuješ i aktuálním mentálním nastavením. Součástí je rozhovor, kde kromě anamnestických dat probereme i další možné aspekty, které mohou souviset s obtížemi a popř. projdeme lékařské zprávy s výsledky vyšetření. Provedeme diagnostiku držení těla, vybrané vyšetřovací metody a klinické testy. Následně stanovíme plán terapie a reálný cíl, který bere v potaz očekávání obou stran, výsledky vyšetření a zohledňuje individualitu jednotlivce. Součástí je i terapie, která bude dlouhá podle toho kolik času strávíme diagnostikou.

Terapie

Výsledkem zpracování veškerých získaných dat v rámci vstupní diagnostiky je terapie neboli “pohybový program” vytvořený na míru. Vždy vycházíme z principů vývojové kineziologie, kterou propojujeme s dalšími metodami a přístupy. Veškerá doporučení vedou ke zlepšení schopnosti vnímat své vlastní tělo, ke změně návyků v souvislosti s pochopením a „nacítěním“ optimálního provedení pohybu. Důležitou a zásadní součástí naší spolupráce je tvůj aktivní přistup při terapii i autoterapii doma.

Akutní fyzioterapie

Potřebuješ řešit zablokovaný krk a nikdy jsi u nás nebyl/a? Zítra jedeš na hory a to “esíčko” ne a ne povolit? Tak přesně tato služba je pro tebe. Nabízíme termín do 24 hodin nebo terapii bez vstupní diagnostiky, kdy zvládneme akutně pomoct od bolesti. Pokud se rozhodneš v terapiích pokračovat, tak výrazně doporučujeme využít vstupní diagnostiky, kterou normálně u nás vždy začínáme. Poskytne dost času na vyšetření, následné ošetření a popřípadě i zodpovězení všech tvých dotazů.

Fyzioterapie pro děti

Rozvíjet nebo podpořit kvalitu pohybových vzorů již od raného dětství je zásadní pro správný fyziologický vývoj v daném věku a časem i pro prevenci úrazů a bolestí. Je skvělé, když se můžeme na kvalitní pohybové stereotypy spolehnout i později v pubertě, dospělosti či stáří.

Pohyb by měl být především zábavou, a proto v rámci terapie uzpůsobujeme formy cvičení tak, aby pohyb byl pro děti trochu více hrou než povinností a k pravidelnému cvičení si našli pozitivní vztah.

Zaměřujeme se na:

  • Vadné nebo skoliotické držení těla
  • Problematika nožiček (plochonoží nebo vbočené kotníky)
  • Bolestivé či jiné poúrazové stavy
  • Kompenzace jednostranné zátěže vlivem sportu nebo jiných každodenních aktivit
  • Pomoc při výběru obuvi

Vstupní diagnostika 60 min - 1200,-

Chci diagnostiku

Terapie 50 - 60 min - 1000,-

Chci terapii

© 2024 Strange Training s.r.o. | Žerůtky 72, 671 51 | IČO 08268509 | DIČ CZ08268509

Nakódoval Leoš Lang